top of page
  • תמונת הסופר/תענבל הרפז

לבד בברלין

ביזנס, פלז'ר אנד הולוקוסט

חזרתי מחמישה ימים מלאים בברלין ויש לי המון ,ממש ממש המון, מה לספר.

התלבטתי אם להפריד ולהקדיש לכל נושא פוסט משלו, היות ויש לי כאמור , מלא מה לומר. אבל האמת- הם כל כך קשורים שאי אפשר, וגם לא נכון, להפריד ביניהם. הכל אחד, הכל קשור.

אז הדקו חגורות, אנחנו ממריאים. זה כנראה יהיה ארוך.


☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆


אמל"ק לעסוקות ו/או חסרות סבלנות- 1. טיפים סופר שימושיים פלוס הצעות להשקעות אכתוב בקבוצת הווטסאפ החרישית שלי צעד אחד קדימה

מוזמנות http://bit.ly/3AwvFOY 2. לינקים ופרטים מצורפים לכל הצעה בגוף הפוסט.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆


ביזנס מאיפה להתחיל ? אוקיי. נתחיל מההתחלה, נשמע כמו רעיון טוב. ב 2018 פגשתי לראשונה את הרעיון של להשקיע את מעט הכסף שהיה לנו בעסקאות נדל"ן בגרמניה. זה היה נשמע דמיוני ומפחיד, וקיבלתי את התחושה סביב שזה לא בשביל אנשים כמוני. מה שאולי גרם לי לרצות לחקור את זה. חקרתי, בראש ובבטן, וקפצתי למים. השקענו את כל מה שהיה לנו עם יזם ישראלי בשם אבי שקד שהקים חברה וכעבור שנתיים (העסקה הסתיימה באקזיט מוצלח) גרפנו רווח יפה. מאז עברו הרבה מים בנהר , והרבה עסקאות. הצטרפתי לכל השקעה שיכולתי לגייס אליה כסף ועברה את הבדיקות שלי. באופן טבעי זה עורר סקרנות ושאלות אצל אנשים סביב ואני שמחתי לספר.


במשך השנים אמרתי שאני רוצה להגיע לגרמניה כדי לראות את הפרויקטים השונים , גם אלו שכבר נכנסתי אליהם וגם לבדוק נכסים להשקעה. פתאום נפתחה הזדמנות בחיים שלי לטיסה לברלין. חמישה ימים להתעסק בנדלן ולדבר שפה שלמדתי אותה מאפס ! זה היה וואוו. ימים של קפיצה קוואנטית מטורפת. סיור בין נכסים , ניתוח של ההשקעות בהם, בחינה של חברות ניהול ופרויקטים, אני מדברת שוטף נדלניסטית כאילו נולדתי בתוך פרויקט מניב, ועוצרת מידי פעם לשאלות.


ראיתי הרבה דברים מעניינים , שניים שהכי פוצצו לי את המוח. הראשון פרוייקט שעדיין בבדיקה ולכן עוד לא יכולה לומר כלום , מבטיחה לעדכן.


השני זו ההשקעה שאליה עכשיו עוד אפשר להיכנס- פרוייקט של 11 בניינים (11 בניינים !!! )שפזורים בעיר דסאו ופתוחים להשקעות מסוגים שונים. העיר עצמה הייתה יפיפייה , והבניינים ...פשוט מטריף לראות איך בנו פעם. ההשקעה הזו היא נכס מניב- כלומר יש שוכרים קיימים , מהרגע הראשון שאכנס כמשקיעה אוכל להרוויח כספים בתזרים רבעוני (כל שלושה חודשים.) מההכנסות משכירות.

את הפרויקט הזה הציגו אבי ואביעד בזום שהיה לפני חודש , ואפשר עוד לקבל הקלטה בהרשמה כאן: https://bit.ly/3x17rhi.

יש עוד דברים מטורפים על האש , אני נרגשת מהם מאוד ומבטיחה לעדכן כשאוכל.


☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆


פלזר – זה מתחיל בלהזמין כרטיס טיסה, לארוז לאחת ולצאת מהבית. לבד . כל השנים שאני משקיעה בפרויקטים בגרמניה אמרתי שיום אחד אני חייבת לבוא. כשהקיץ כבר נראה באופק , ואיתו סוף עונת הטיולים ופוטנציאל הדכדוך, היו לי מספיק סיבות להיכנס להזמין כרטיס. וגם מספיק סיבות לא, אבל לשמחתי הן לא ניצחו. כמה היה לי קשה להרשות לעצמי את זה. מבחינה כלכלית, משפחתית, רעיונית. כמה תירוצים ומניעות. כמה רעדתי מפחד כשזה התקרב, בחיי. וגם כשנחתתי לתוך הנסיעה העסקית הזו שבאמת הגיע הזמן שתקרה כבר, הייתי צריכה שוב ושוב להזכיר לעצמי שזה בסדר גם להנות. לא רק לעבוד.


אז כאוטודידקטית מושבעת לקחתי את עצמי לשווקי וינטג, לחנויות יד שנייה חלומיות, לקפה מעולה, לשיטוטים חסרי תכלית (חסרי תכלית ! אוי לבושה ! ) ותוכנית. גאה לומר שאני מתקדמת בנושא לאט לאט. בשיטוטיי ולימודיי הגעתי לאחלה מקומות ,וגם נפלתי מידי פעם, למדתי את המבוך המטורף של התחבורה הציבורית וצחקתי על עצמי עם עצמי מלא. באהבה כמובן. אפילו היה מפגש קצרצר עם חברת נפש שמלמדת אותי על החיים הטובים, תודה על זה נשמה שלי.


המאסטר פיס , אם כל הבילויים, היה ספא VABALI. כמו לקפוץ ישר מכיתה א' לדוקטורט. ספא מטורף עשוי עץ וטובל בירוק. המוני בריכות חמות וקרות, סאונות מכל הסוגים, ומלא מלא אנשים ערומים. אנד איטס נוט אנ אישיו. אין: בגדי ים ומכשירים סלולריים. יש: שדיים ובולבולים מכל הגדלים והצבעים, וחלוק. והכל פשוט. טבעי. קל. חלום.


יושבים להם יחד בני זוג עם קולגות , אמא ובת, חברות ביום כיף, חבר'ה מהעבודה. כולם ערומים ואף אחד בכלל לא מתייחס לזה. חלום. קיפצתי לי ערומה ומאושרת מסאונה אחת לאחרת (סתם, לא באמת קיפצתי , כדי לא להחליק) ובסוף אפילו נהגתי כמקומית מתקדמת ועברתי מבריכה חמה לבריכת מי קרח. בסאונה האחרונה, המוחשכת הודיתי לעצמי ולאלוהים שקיים מקום כזה ואני בו.

פיסת מציאות מדומה באמצע היום, באמצע ברלין. כנראה אחד המקומות המפנקים שהייתי בהם, אם לא ה- ,וכל גן העדן הזה בפחות ממאה שח. תודה מיקלה אהובה שגילית לי שקיים מקום כזה/


☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆


הולוקוסט- יש לי שורשים בברלין. משפחה. מה שנותר ממנה זה ריבועי זהב על המדרכה ודרכון גרמני ורגשות מעורבים על הארץ הזו. אני לא יכולה שלא לחשוב על ההורים של סבתי כשאני נוסעת ברכבת.


רציתי להיות תיירת בהפוגה בין הביזנס והפלז'ר אז הזמנתי סיור. היחיד שהיה בזמן הנוח לי היה סיור על עלייתו של הרייך השלישי בגרמניה, נרשמתי בלי הרבה ציפיות לסיור של חברת GURUWALK . החברה מציעה סיורים חינמיים המועברים על ידי סטודנטים מקומיים , מקובל להשאיר למדריך תשלום של 10 יורו.

המדריך – בחור ספרדי מבריק שלמד בברלין תואר שני בהיסטוריה עם התמחות ברייך השלישי- מדריך באנגלית מושלמת ועם ידע רחב ונוקב קבוצה מעורבת של תיירים מכל העולם. אני היחידה מישראל.

אנחנו דורכים מעל הבונקר שבו היטלר הסתתר והתאבד, לומדים על הטנקים הרוסים המעופפים שכבשו את ברלין, ושומעים סיפורים עם עלילה ושמות. אנשים ספציפיים , משפחות יהודיות, שכנים שעזרו. דברים שידעתי קיבלו משנה תוקף בהרכב המוזר של תיירים אנגליים, בולגריים, יפנים, הונגרים שמדברים רציונלית דברים שאצלי הם ברגש. בסוף הסיור הראיתי להם תמונה של ארבע אבני מדרכה זהובות שנותרו באדמת ברלין ממשפחתה של סבתי וכולנו היינו זקוקים לנשימה. זה סיור שאזכור עוד הרבה זמן, מתעמק הרבה מעבר לידוע ובנאלי.


☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆


הכל קשור, הכל אחד. כשישבתי לי בסאונה הכנתי תוכניות לעבודה בראש. כשרצתי לבד בפארק חשבתי על סבתא שלי עולה לבד לארץ. כשראיתי נכסים להשקעה נהניתי בטירוף. כשהלכתי עם קבוצה בסיור צחקתי ודמעתי, וגם הם. כשדיברתי על מספרים ומושגי נדלן זה הכניס בי שמחה בלב. כשעמדתי על הרציף בגרונוולד ראיתי עתיד עבר הווה. הכל אחד. הכל קשור.

☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

לינקים לכל זאת ועוד - בפוסט הבא. עדכונים ,פירוטים והזמנות בקבוצת הווטסאפ החרישית צעד אחד קדימה לינק כאן


ענבל
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page